compguy.co.il

פורום טכנאי מחשבים

מנהלי הפורום:
יובל
יובל
תחומי התמחות: לפטופים, מחשבים ניידים,..
הודעות רלוונטיות מהפורום:
מחשב נייד שקט
22/12/2020 13:07 בס"ד אני מעוניין במחשב נייד בדגש על כך שיהיה שקט. הדרישות המינימליות הן מעב
פורום טכנאי מחשבים - compguy.co.il
29/05/2021 15:10 Hookup Ladies Utilizes Totally free Affairs? A Fantastic Horizontal Advanta
אי שמירת סיסמה והעדפות
09/01/2021 15:12 שלום יש לי Windows 10  הגדרתי מצב שינה ל 20 ד' ומצב כיבוי לשעה אחת. כשאני ח
מחפש טכנאי מאזור המרכז לצריבת ROM בסמארפון סיני
14/08/2021 19:21 היי היי יש כאן טכנאי מאזור רמת גן שעושה צריבת רום גלובלי למכשירים סיניים? י
כניסה לפורום

בניית מחשב

בניית מחשב: איך תבנו לכם מחשב מושלם באופן עצמאי

בשני העשורים האחרונים, הפך המחשב לחלק בלתי נפרד מחיינו והינו אחד המכשירים ההכרחיים והחיוניים ביותר בכל בית וכמעט לכל אדם. בעידן הטכנולוגי של ימינו, בו הצורך במחשב קיים לכל גיל והשימוש בו נעשה למגוון אין סופי של מטרות, נוצר הצורך במתן האפשרות לכל המעוניין בכל, לבניית מחשב מותאם אישית.

כיום, בניגוד לעבר, מבחר המחשבים הינו עצום, כאשר לכל צורך ושימוש ניתן למצוא מחשב ייעודי: לימודים, עבודה, גיימינג, צפייה בסרטים וסדרות, פעילות ברשתות החברתיות, עיסוק בגרפיקה ווידאו, מחשב המותאם לילדים וכו'. כמובן שמומלץ להתייעץ גם עם טכנאי מחשבים בנושא, שידע להתאים לכם את החלקים הרלוונטיים.

יכולותיו של המחשב תלויות כיודע בחומרה ממנה הוא מורכב, כך שלכל שימוש ייעודי ישנה החומרה הנחוצה לו. בניית המחשב תוך שימוש בחומרה המותאמת לצורך, תאפשר שימוש פרודוקטיבי, יעיל ונח למשתמש. לשם כך, בוחרים רבים להרכיב את המחשב הנחוץ להם באופן עצמאי וכך להבטיח את התאמתו לצרכיהם ולהימנע משימוש בחומרה שאינה נחוצה ועלולה אף לגרום להוצאה כספית מיותרת.

בניית מחשב באופן אישי הינה פשוטה למדי בימינו, בעיקר בזכות זמינות החלקים והאפשרות לרכוש כל חלק בנפרד ובאופן עצמאי. כמו כן, המידע הרב הזמין והמאפשר לכל המעוניין בכך להבין מהי החומרה הנחוצה לו ומהן התועלות מכל תוסף חומרה שנרכש, מסייע גם הוא להרכבת המחשב האידיאלי למשתמש.

על מנת לבנות מחשב באופן עצמאי, יש למצוא ספק חומרה אמין וכל שנדרש מעבר לכך הוא הכרת החלקים והחומרה, הבנת תכונותיהם השונות והתאמתם זה לזה:

המעבד – זוהי בעצם היחידה המרכזית של המחשב, האחראית על ביצוע כלל המשימות. המעבד מחובר ללוח האם של המחשב ומצריך מאוורר ייעודי לשם צינונו במהלך פעילותו. על סוג המעבד הנבחר להתאים לצרכי המשתמש, שכן ככל שהפעילות והעומס הצפויים בזמן העבודה גבוהים, כך יידרש מעבד חזק יותר.  
מערכת קירור / מאוורר למעבד – בהתאם לסוג המעבד, יש לרכוש מאוור, שתפקידו לצנן את המעבד בזמן פעילותו. מכיוון שהמעבד מתחמם בזמן העבודה, הוא עלול להינזק במידה ונעשה שימוש בקירור שאינו מספק או כשהמאוורר פגום. 

לוח האם -  זהו הגוף האלקטרוני הבסיסי, עליו מתנהלת כל פעילותו של המחשב ועליו משובצים כלל רכיבי החומרה. בעוד ישנם לוחות עליהם מורכבים מראש הרכיבים החיוניים, ישנם כאלו אליהם ניתן להוסיף את החומרה הנדרשת באופן עצמאי (כרטיס רשת, כרטיס קול, כרטיס גרפי וכו'). ללוח האם מתחברים מגוון רכיבים: תושבת המעבד, כרטיסי זיכרון, כרטיסי מסך, כרטיסי הרחבה (ובהם כרטיסי קול ורשת), חיבורים לציוד ומידע חיצוני (USB), חיבורי הדיסק הקשיח וחומרת ה – BIOS. בטרם בחירת לוח האם יש לוודא כי הוא מותאם לחומרה הנדרשת ובעיקר למעבד.

זיכרון – הזיכרון משמש לאחסון כלל המידע שהמחשב מעבד תוך כדי ביצוען של התוכניות השונות. גודל הזיכרון הנדרש תלוי בתוכנות ובכלל היישומים המופעלים על ידי המשתמש ובמערכת ההפעלה. היישומים, התוכנות ומערכת ההפעלה הינם בעלי דרישות זיכרון מסויימות החיוניות לצורך פעילותם התקינה. לעיתים כאשר הזיכרון הקיים אינו מספק, ניתן להוסיף כרטיס זיכרון נוסף על מנת להגדילו ולשפר את ביצועי המחשב.

באם המחשב מיועד לביצוע משימות רבות ולשימוש בתוכנות הדורשות זיכרון רב, יש לרכוש זיכרון חזק או להרחיבו בהתאם לצורך.

כרטיס מסך – זהו הרכיב האלקטרוני המשמש להצגת המידע באופן חזות על מסך המחשב. רכיב חומרה זה, הנקרא גם כרטיס גרפי, מורה למסך אילו נקודות להאיר, באיזה אופן ובאיזה צבע, על מנת שהפלט המתקבל מהמעבד יועבר אלינו באופן ויזואלי.

ככל שהכרטיס הגרפי טוב יותר, ניתן יהיה לקבל תמונה חלקה ואיכותית יותר. איכות כרטיס המסך חשובה ביותר בעיקר עבור גיימרים ועבור מי שעוסקים בווידאו. ישנם כרטיסי מסך משולבים, המותקנים בלוח באם, בעוד ישנם כאלו הניתנים להוספה.

ספק כוח – זוהי היחידה האחראית לספק את המתח לכלל המעגלים האלקטרונים במחשב, כאשר צרכן המתח העיקרי של המחשב הינו המעבד. עוצמתו של הספק נמדדת בוואט ועל מנת לבחור ספק איכותי רצוי להיעזר בחוות דעת מקצועית. 

על מנת לשמור על מתח יציב, התורם להארכת חיי המחשב, מומלץ להשתמש במגן ברקים ונחשולי מתח שתפקידו לייצב את המתח הנחוץ למחשב. כמו כן, גם שימוש באל-פסק מיועד לספק הגנה ומומלץ לרכישה.

כונן קשיח – הכונן הקשיח (הנקרא גם Hard Drive), משמש לשמירת המידע. כיום, הכונן מיועד להכיל כמות עצומה של נתונים. הדיסק הקשיח ניתן לרכישה כרכיב פנימי, המותקן בתוך המחשב וכמכשיר חיצוני עצמאי, הניתן לחיבור למחשב על פי הצורך.

איכות הכונן נמדדת במספר פרמטרים: 
נפח – כמות המידע שניתן לאחסן על הכונן, הנמדדת בג'יגה או בטרה (1000 ג'יגה).
מספר סיבובים לדקה – נתון זה משקף את מהירות תפקודו של הדיסק (עד כמה מהר קורא את הנתונים).
זמן חיפוש ממוצע – מהירות ההגעה לנתונים המבוקשים. ככל שהמהירות גבוהה יותר, כך הקריאה תתבצע מהר יותר.
קצב העברת הנתונים – מהירות העברת המידע אל הזיכרון. זהו שילוב של מספר הסיבובים וזמן החיפוש הממוצע.

כונן אופטי – זהו רכיב המשמש לקריאת וכתיבת נתונים במדיה כדוגמת CD או DVD. כוננים המשמשים גם לכתיבה נקראים צורבים. רוב הכוננים הנרכשים היום הינם גם צורבים.

מארז – המארז הינו המעטפת של כלל רכיבי החומרה של המחשב. במארז ישנן תושבות ייעודיות לכל חלקי החומרה, כך שיוכלו להתחבר זה לזה ויישמרו מכל נזק חיצוני שעלול להיגרם ממגע ישיר בהם. במארז ישנן יציאות המשמשות לחיבורים חיצוניים ייעודיים כדוגמת מדפסת, אוזניות, מקלדת, עכבר וכו'. 

למארז מספר מאפיינים שיש לקחת בחשבון טרם רכישתו: נראות, קירור (מערכת המאווררים החיונית מאד לקירור החומרה המותקנת במארז) ובידוד מרעש (המבטל את הרעש הנוצר מפעילות החומרה המותקנת). כמו כן, הנדסת המארז הבאה לידי ביטוי במשקלו ובאופן התכנון, כמו גם הפיצ'רים והתוספות מהווים שיקול בבחירתו.

מסך – בחירת המסך המתאים ביותר עבורכם תלויה במספר קריטריונים:
 
גודל המסך – יש לבחור במסך המתאים למשתמש, לשימוש הייעודי ולמרחק של המשתמש ממנו.
איכות התמונה – כיום, רוב המסכים הינם בעלי איכות ורזולוציה גבוהות, אך במידה והשימוש הייעודי של המחשב הינו לצרכי גרפיקה, גיימינג ווידאו מומלץ להשקיע במסכים איכותיים אף יותר מהממוצע.
חיבורים – חיבור המסך הנפות כיום הינו HDMI, אך כיום מוצעים גם חיבורים נוספים כגון USB Type C.

לסיכום – בניית מחשב באופן עצמאי בימינו פשוטה למדי אך דורשת מבונה המחשב להכיר את החלקים השונים, החומרה המוצעת ואת תפקידם ומאפייניהם. בהתאם לצרכיו של המשתמש ניתן כיום ליצור את שילוב החומרה הנדרש ולהרכיב את המחשב האידיאלי בקלות ולעיתים אף תוך חיסכון בעלויות.

בניית מחשב - שאלות פופלאריות של גולשים

בניית מחשב עצמאית
04/04/2013 10:50   |   דורון

נייחים חזקים עדיין גובים כאן מחירים לא הגיוניים. טכנאי מחשב שאני מכיר דרך חברים הציע לבנות בעבורי מחשב. אני קצת חושש אבל המחיר שלו ממש זול. מה דעתכם? בניית מחשב עצמאית תוכל להיות הפתרון שאני מחפש? בעיקרון הוא לא יכול להציע לי אחריות ל-3 שנים או התחייבות לחלקים חדשים לחלוטין (זאת כנראה הסיבה למחיר הזול)..

מחשב חזק
08/04/2013 11:22   |   דני

נייחים חזקים עדיין גובים כאן מחירים לא הגיוניים. טכנאי מחשב שאני מכיר דרך חברים הציע לבנות בעבורי מחשב. אני קצת חושש אבל המחיר שלו ממש זול. מה דעתכם? בניית מחשב עצמאית תוכל להיות הפתרון שאני מחפש? בעיקרון הוא לא יכול להציע לי אחריות ל-3 שנים או התחייבות לחלקים חדשים לחלוטין (זאת כנראה הסיבה למחיר הזול)..עסקים מובילים בתחום בניית מחשב

נמצאו 2 תוצאות עבור

בניית מחשב

, מציג תוצאות 1 - 2
דקל כהן - טכנאי רשתות מחשבים
טכנאי מחשבים ותיק . עבדתי כ-5 שנים כטכנאי רשתות מחשבים בבי"ח בילינסון . לאחר מכן הייתי חלק ממערך מנהלי רשתות בחברת מנפאואר ישראל . ידע ברשתות ובחומרת מחשב . אמין וסובלני תחומי התמחות: טכנאי מחשבים , טכנאי רשתות מחשבים

הרב נריה ראשון לציון


חייג: 072-3316453
דקל כהן - טכנאי רשתות מחשבים
קהילת טכנאי מחשבים - בואו הצטרפו
Copyright © 2021 compguy.co.il כל הזכויות שמורות
אתר טכנאי מחשבים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מהתחום של תיקון מחשבים
מחפשים טכנאי PC ? התקשרו ונחבר אתכם למומלץ
אנחנו עובדים עם טכנאי המחשבים האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!