המחשב הוא חלק בלתי נפרד מחיי היום יום של רוב הציבור. כלי ניהולי זה משמש למטרות אישיות שונות ולמטרות עסקיות רבות. רכישת מחשב הן אם מדובר במחשב נייח או נייד, כרוכה בעלויות רבות ולכן כאשר בוחנים את האפשרויות השונות, קיימת אפשרות לרכוש מחשב חדש או לחלופין מחשב מחודש שהעלות שלו נמוכה יותר.

מהו מחשב מחודש

מחשב מחודש הוא מחשב שהנהלת החברה שמייצרת אותו מחליטה למכור אותו במחיר מוזל לקהל. הדבר נובע מכמה סיבות כמו לדוגמה:

  • מחשבים תקינים לאחר בדיקות איכות שנמכרים במחיר אטרקטיבי, כדי להיפטר ממלאי גדול של מחשבים שנמצא ברשותם.
  • לפטופים שהיו בתצוגה ולכן הם נמכרים במחיר מוזל.
  • מחשבים בעלי פגיעה קוסמטית קלה אשר אינה פוגמת ביכולת התפקוד של המחשב, אך עובדה זו מפחיתה את המחיר שהחברה דורשת עבורו.
  • מחשב שנפתח מהאריזה שלו ובסופו של דבר לא בוצע בו שימוש.
  • עודפי ייצור שלא נמכרו.
  • מחשבים שבוצעו באמצעותם הדגמות מסחריות ומקצועיות.
  • ההצעות הן עבור מחשבים שלא התקלקלו לעולם, כיוון שלא השתמשו בהם כלל או שהיה בהם שימוש זניח ולכן הם בקטגוריה של מחשבים חדשים.
  • כאשר רוכשים מחשבים מחודשים לא לוקחים סיכון.

 

היצרן מעניק לכל המחשבים הללו תקופת אחריות בת כמה חודשים ולכן אפשר ליהנות מהשימוש בו ובמקרה של תקלה, להעביר את המחשב למעבדת השירות של היצרן או היבואן.

 

מחשבים מחודשים הם של המותגים הגדולים בקטגוריה, אך לא רק. אפשר במקרים רבים למצוא מחשבים איכותיים במחירים מעולים אשר לא יוצרו על ידי המותגים הגדולים, אך עדיין יעניקו תמורה טובה מאד למשתמשים במחשב.

הפרמטרים החשובים בכל מחשב מחודש

ההמלצה היא שכל אדם ירכוש מחשב אשר תואם את הצורך האישי שלו. מי שעוסק בעיקר בצפייה בסרטים ובגלישה באינטרנט יכול לרכוש מחשב אשר נפח הזיכרון שלו אינו גדול, אך חשוב שיהיה לו מסך רחב ואיכותי. לעומת זאת מי שמשחק בגיימינג לאורך שעות, זקוק למעבד חזק, לנפח זיכרון RAM והוא לא חייב כונן קשיח בעל עוצמה רבה.

 

מחשב מחודש

שדרוג של המחשב המחודש

אפשר לנצל את האופציה של רכישת מחשב במחיר מוזל ולהתאים אותו לצרכי המשתמש כמו הוספת חומרה ספציפית או רכיבים אחרים שהם מהותיים, על פי הצורך האישי של המשתמש. בדרך זו אפשר להוסיף לדוגמה מעבד עוצמתי יותר, נפח לכונן הקשיח, נפח לזיכרון הפנימי, מסך בטיב מעולה, שיפור היכולת של כרטיס המסך, סוללה בעלת מסוגלות גדולה מהנורמה ועוד.

 

בדרך זו רוכשים בסיס מחשב במחיר זול, מבצעים את ההתאמה הנדרשת ובסופו של דבר, המחיר הכולל יהיה הרבה יותר נמוך מרכישה של מחשב חדש באיכות מקבילה, על פי הפרמטרים הזהים.

שמירה על איכות הסביבה

המגמה העולמית של השמירה על איכות הסביבה, נוגעת בכל נושא בחיינו. העובדה שאדם קונה מחשב מחודש מונעת בזבוז מיותר של כספים ומונעת השלכה של פסולת אלקטרונית שאין בה צורך.

בחירה של מחשב מחודש בעלויות מופחתות

מדי פעם נוצרות הזדמנויות שונות לרכישת מחשבים במחירים אטרקטיביים, הן אם מדובר באדם פרטי והן אם מדובר בעסק שיכול בבת אחת לרכוש כמות של מחשבים עבור כל העובדים, כדאי לנצל זאת ובדרך זו לחסוך סכומי כסף משמעותיים. ההפרשים הכספיים בין מחשב חדש למחשב מחודש נעים בין 30-50% כך שמדובר בפערים מאד משמעותיים.

רכישה של ציוד חדש

לא אחת יש אופציה של רכישת מחשבים מחודשים אשר הוחזרו לחברה היצרנית או היבואנית עקב סיבות שונות, כמו ביטול עסקאות עקב צורך בסוג אחר של מחשבים, ייצור של כמות גדולה של מחשבים מסוימים אשר בסופו של דבר לא הייתה להם דרישה ועוד. חברת המחשבים אינה רוצה לזרוק את המחשבים כיוון שתמיד יש לקוחות שעבורם עסקה מסוג זה יוצרת כדאיות כלכלית.

 

לכן מי שזקוק לציוד חדש, כדאי שיבחן כמה אופציות אשר כוללות ציוד חדש, מחשבים מחודשים, מחשבים יד שנייה וכל אופציה טובה נוספת של מחשבים שהם בטיב מעולה ונמכרים בזול עקב כל סיבה שתהיה.

 

גם אם יש צורך להוסיף פריטים מסוימים כמו לבצע הגדלת הזיכרון, עדיין מדובר באופציה עדיפה. זו הסיבה שבשנים האחרונות לקוחות רבים בוחנים אפשרות זו וגם מנצלים לא אחת את ההצעות הטובות של מחשבים מחודשים.

אלי ברק טכנאי מחשבים מומחה
אלי ברק
אלי מחשבים פתרונות מיחשוב מתקדמים

טכנאי מחשבים מומחה

שמי אלי ברק, ואני הבעלים של אלי מחשבים פתרונות מיחשוב מתקדמים. אני עוסק בתחום המחשבים כבר יותר מ 15 שנה. בעל הסמכות רבות של MICROSOFT. אני טכנאי מחשבים המספק שירותי מחשוב ללקוחות פרטיים וגם ללקוחות עסקים. יש ברשותי מעבדה ניידת שיש בה את כל החלקים לתיקון מחשבים בבית הלקוח.

שאלות גולשים מהפורום בנושא מחשב מחודש

מחשב מחודש

מתלבט בין מחשב מחודש למחשב חדש זול. מה עדיף לדעתכם? התקציב שלי גג 2500 ולא שקל יותר. ראיתי מחשבים מחודשים שנראים ממש טוב ולא יודע מה עדיף.

הודעות בפורום פורום טכנאי מחשבים 12/07/2019
מחשב מחודש

הציעו לי מחשב מחודש באחריות יצרן מקורית. כדאי ללכת על זה או שמחשבים מחודשים זה סיכון?

הודעות בפורום פורום טכנאי מחשבים 29/05/2019
כונן קורא דיסקים dvd

יש לי מחשב dell מחודש בעיה של המחשב שהוא לא מעלה את הסרט או התוכנית מהדיסק . ניסיתי לחבר כונן חיצוני dvd שוב לא מציג את הסרט או התוכנה . זה בעיה במחשב או בכונן dvd?

הודעות בפורום פורום טכנאי מחשבים 09/06/2021