enter-article מחשבים למכירה - סקירת מחשבים ניידים למכירה - מדריך טכנאי מחשבים ארצי
טכנאי מחשבים » מאמרים וחדשות » מחשבים למכירה - סקירת מחשבים ניידים למכירה

מחשבים למכירה - סקירת מחשבים ניידים למכירה

הירידה במחירי המחשבים הניידים והעליה באיכותם, גרמה לעלייה במכירות שלהם. הנה סקירה של מספר מחשבים ניידים

על פי נתוני סקרים שונים, בשנה האחרונה חלה עליה של שלושים אחוז בהתעניינות של אנשים שפנו לרכוש מחשב, במחשבים ניידים. מקורה של העלייה היא בעיקר בקרב אנשי עסקים וסטודנטים. במקרה הראשון העלייה נובעת מהצורך שלהם להתנייד עם המחשב בין המשרד לבית ובעת פגישות. במקרה השני העלייה נובעת בגלל הצורך של סטודנטים לכתוב את החומר בזמן השיעור.

מחשבים ניידים מהווים סיפור הצלחה מסחרר. אם בעבר הכרנו מחשבים איטיים,חלשים עם מעט זיכרון,  כיום אפשר למצוא מחשבים למכירה שדומים למחשבים נייחים.  זמן הסוללה גדל, המשקל נמוך,גודל המסך גדל והרזולוציה השתפרה וגם זיכרון דיסק קשיח גדל. בחלק הבא נציג סקירה קצרה על 3 מחשבים ניידים איכותיים.

מחשבי ASUS F13

מדובר על אחד המחשבים הנייחים הטובים בשוק כיום. למחשב מעבד I3של אינטל עם זיכרון 2G. מסך 15 אינץ', כרטיס גרפי HDשל אינטל, מאווררים איכותיים ששומרים על המחשב שלא יתחמם, יש במחשב מערכות אבטחה שונות ששומרות עליו מפני פלישה או עבודה של גורם חיצוני עליו. כמו כן יש לו חיישן נגד נפילה והסוללה שלו מחזיקה 11 שעות. המחשב עולה בין 4000 ל5000 שקל.

מחשבי DELL I5

מחשב זה שוקל 2.5 ק"ג, יש לו מסך 14 אינץ' עם רזולוציה 800X1200, מעבד אינטל כפול ליבה עם זיכרון פנימי של 3G. הוא כולל חיישן נגד נפילות, ומערכות לאבטחה מידע. המחשב עולה בין 6000 ל7000 שקל.

מחשבי HP ELITEBOOK

מחשבי HP נחשבים לאיכותיים בתחום. מחשב הז נושא ליבה כפולה, למחשב מסך של 14 אינץ', שיכול לנוע 180 מעלות, המחשב כולל מערכות אבטחת מידע מוגברות וכן עומד בתנאי סביבה שונים. מחיר המחשב נע בין 6000 ל7000 שקל.

מחשבים ניידים אחרים שנחשבים מובילים הם מחשבים של  ACCER, פנסוניק לנובו, פוג'יטצו. מרבית החברות מוכרות מלבד מחשבים ניידים רגילים גם מחשבי נטבוק, או בשמם העברי, אולטרא נייד. מדובר על מחשבים ששוקלים בדרך כלל בין קילו ל2, עם מסך עד 10 אינץ' וללא כונני DVD.

לאחרונה החלו חברות לייצר מחשבי נטבוק במתכונת של מחשבים ניידים רגילים כדי להקל על הקונים מבחינת משקל ואיכות המסך.

החנויות אשר מתמצאות בתחום של מחשבים למכירה מסוג זה, מוכרות גם אלמנטים נלווים למחשב, כגון תיקים (תיקי גב עולים בין 150 ל300 שקל, תיקי יד יכולים להגיע גם ל400 שקל), מטענים, מערכות קירור, זיכרונות, עכברים ומקלדות חיצוניות, מערכות אבטחה ביומטרית חיצונית, כונני דיסק קשיח חיצוניים, מצלמות ומיקרופונים, מתאמים ועוד.

בטרם רוכשים מחשב נייד, רצוי לוודא האם ניתן לבצע שדרוג שלו אחרי רכישתו, בלא מעט מקרים לא ניתן לבצע שדרוג שכזה מאחר ומדובר על מחשבים בהם המערכת מוטמעת בלוח האם וכל שינוי שרוצים לערוך מצריך החלפת לוח אם.

מי שרוכש היום מחשב נייד, מצפה לעבוד איתו לא רק בבית קפה אלא גם בבית, לעיתים הוא מחליף את המחשב הנייח


עוד באותו נושא

כיצד רוכשים מחשב חדש

כיצד רוכשים מחשב חדש

מעטים המכשירים שגורמים לאנשים להתרגש כמו רכישת מחשב חדש, השאלה היא, האם הם יודעים לרכוש את המחשב הטוב ביותר בשבילם? מחשבים למכירה היא אחת מביטויי...

מחירון מחשבים נייחים

מחירון מחשבים נייחים

יאיר לפיד כתב פעם שאנחנו קונים מחשב, ואז הוא מתחיל לקנות לעצמו את הציוד מסביב. ובכן, בואו נראה כמה המחשב מוציא מאיתנו החזון למחשב הבייתי,...

מחשבים 2023 – המדריך המקיף לסוגי המחשבים

מחשבים 2023 – המדריך המקיף לסוגי המחשבים

שוק המחשבים והטכנולוגיה מתקדם בקצב מואץ מידי מספר חודשים והחדשות הטובות כי ניתן להרכיב מחשב לכל שימוש ובטווח מחירים שנוח לכם עולם המחשבים,...

מדריך שמירה על מחשב – הגנה מלאה על מידע חשוב

מדריך שמירה על מחשב – הגנה מלאה על מידע חשוב

שמירה על המחשב תמנע כאבי ראש מיותרים וזמן שמתבזבז על התקנות מחדש כמו גם תבטיח עבודה איכותית ורציפה יותר של המחשב ללא תקלותהמחשב שלנו מכיל...

מחירון תיקון מחשבים

מחירון תיקון מחשבים

רגע לפני שאתם מחליטים לנטוש את המחשב הישן ולרכוש חדש, הנה מחירון שיציג בפניכם כמה עולה לתקן את המחשב כולנו, מי פחות ומי יותר, תלויים...

string(31) "categoryטכנאי מחשבים"