enter-article מחשבים- איך בונים מחשב באופן עצמאי - מדריך טכנאי מחשבים ארצי
טכנאי מחשבים » מאמרים וחדשות » מחשבים- איך בונים מחשב באופן עצמאי

מחשבים- איך בונים מחשב באופן עצמאי

כל חובב מחשבים יאמר לכם, שאחד הרגעים המרגשים בחייו הוא רכישת מחשב חדש. הרגע בו מוציאים את המחשב מהקרטון, מניחים אותו על השולחן, מחברים את הכבלים השונים ואז מחברים אותו לחשמל כדי שיתחיל לעבוד. לא משנה אם מדובר במי שעובד כל היום עם מחשבים, או שמעולם לא חדל מלעבוד איתם, עדיין מחשב חדש תמיד מרגש אותו.


אך לא מספיק שנתרגש ממחשב חדש, חשוב מאוד שגם נוכל לעבוד איתו בצורה נכונה וטובה. לשם כך עלינו לרכוש את המחשב שיתאים לנו מחד ומאידך להתקין בו את התוכנות אשר נדרשות לנו. זאת כמובן בהתאם לצרכים שלנו. אלו יכולים להיות צרכים עסקיים, לימודיים או צרכים אישיים, מבידור ועד תקשורת בינאישית. רכישת מחשב כיום, היא דבר פשוט הרבה יותר מאשר בעבר.

יש לכך שלוש סיבות עיקריות:
  • בניגוד לעבר, כיום ניתן לבנות מחשבים באופן עצמאי. הכוונה היא, שניתן לחבר מחשב לפי החומרה שמתאימה לנו ואין הכרח שנבחר מחשב שנבנה על ידי היצרן.
  • כיום יש מחשבים בגדלים שונים, ממחשבים נייחים, דרך מחשבים ניידים ואולטרא נידיים, אשר אנו יכולים לבחור ביניהם, את המחשב המתאים לנו.
  •  המבחר הן בסוגי המחשבים והן בחומרה, הוא כל כך גדול, אשר קשה להאמין שלא נמצא את מה שאנו רוצים או צריכים. אך ישנה גם בעיה קטנה אחת, שמקשה על רכישת מחשב, התחום מתפתח כל יום, כך שמה שהיום נחשב חדש, מחר כבר ייחשב ישן.

אז כיצד יוצרים מפרט של מחשב?

ראשית, בודקים מה הם הצרכים שלנו, למה אנחנו נשתמש בו, באיזו תדירות ובאמצעות אלו כלים נשתמש בו. זה יעזור לנו להחליט, באיזה חלק מהחומרה להשקיע וכמה. למשל, מי שמתעסק בתחום הגרפיקה, ירצה בוודאי אמצעים ויזואליים טובים מאוד לעומת זאת, מי שמשתמש בשירותי האינטרנט, ירצה בכרטיס רשת מהיר וזיכרון גבוה למחשב, על מנת שיוכל לתפקד מהר יותר.

שנית, בניית מחשב צריכה להיעשות על פי הכלל הבא, ככל שהמחשב יהיה מהיר יותר כך הוא יפעל טוב יותר ויהיה לנו נוח יותר. לכן חשוב שהמחשב יהיה בעל זיכרון גבוה, לוח אם יציב וטוב ועם דיסק קשיח בעל יכולת אחסון גבוה, כלים אלו יאפשרו לנו לעבוד עם המחשב במהירות ובצורה טובה ונוכל להתקין בו יותר תכונות ומשחקים.

לכל זה יש להוסיף את הנוחיות שלנו, אשר תכריע האם לרכוש מסך דק או עבה, מקלדת ועכבר נידיים או נייחים ואיזה דיסק צורב יהיה לנו, רגיל או כזה שמאפשר צריבה של סרטי די וי די. במילים אחרות, אחרי שנקנה את המחשב, לא רק שנתרגש ממנו אלא גם שנוכל לעבוד איתו ולהנאות ממנו.

עוד באותו נושא

מדריך שמירה על מחשב – הגנה מלאה על מידע חשוב

מדריך שמירה על מחשב – הגנה מלאה על מידע חשוב

שמירה על המחשב תמנע כאבי ראש מיותרים וזמן שמתבזבז על התקנות מחדש כמו גם תבטיח עבודה איכותית ורציפה יותר של המחשב ללא תקלותהמחשב שלנו מכיל...

מחירון תיקון מחשבים

מחירון תיקון מחשבים

רגע לפני שאתם מחליטים לנטוש את המחשב הישן ולרכוש חדש, הנה מחירון שיציג בפניכם כמה עולה לתקן את המחשב כולנו, מי פחות ומי יותר, תלויים...

מחירון מחשבים נייחים

מחירון מחשבים נייחים

יאיר לפיד כתב פעם שאנחנו קונים מחשב, ואז הוא מתחיל לקנות לעצמו את הציוד מסביב. ובכן, בואו נראה כמה המחשב מוציא מאיתנו החזון למחשב...

כיצד רוכשים מחשב חדש

כיצד רוכשים מחשב חדש

מעטים המכשירים שגורמים לאנשים להתרגש כמו רכישת מחשב חדש, השאלה היא, האם הם יודעים לרכוש את המחשב הטוב ביותר בשבילם? מחשבים למכירה היא...

טכנאי מחשבים עד הבית – ביקור בית למחשב

טכנאי מחשבים עד הבית – ביקור בית למחשב

מחשבים הם חלק מרכזי בחיינו אך כאשר הם מתקלקלים יומינו יכול להתהפך מיידית. בשביל זה ישנם טכנאי מחשבים עד הבית להצלת המצב והיום   נראה שלא...

string(31) "categoryמעבדת מחשבים"