enter-article בין מחשבים ניידים למחשבים נייחים - שלבי התפתחות - מדריך טכנאי מחשבים ארצי
טכנאי מחשבים » מאמרים וחדשות » בין מחשבים ניידים למחשבים נייחים - שלבי התפתחות

בין מחשבים ניידים למחשבים נייחים - שלבי התפתחות

פעם, כאשר רצינו לרכוש מחשב, לא היינו צריכים להתלבט הרבה. היינו נכנסים לחנות, מבקשים לראות אילו מפרטים של מחשבים יש להם והיינו בוחרים את המפרט שמתאים לנו. עם הזמן יכולנו אפילו לבנות את המפרט בעצמנו והיינו מקבלים מחשב שנבנה לפי רצוננו.

כיום החידושים בתחום המחשבים, מציבים לנו דילמה לא קלה, איזה מחשב לקנות, האם זה יהיה מחשב נייח, מחשב נייד ואולי יהיה זה בכלל מחשב אולטרא נייד.
עולם המחשבים קיבל בשנים האחרונות חיזוקים משמעותיים בכל הקשור לסוגי המחשבים שמוצעים למכירה. אומנם מחשב נייח , אלו שמונחים על שולחן בכל בית ומשרד, הוא עדיין המחשב הנמכר ביותר, אך נדמה שיותר ויותר אנשים בוחרים לרכוש להם מחשב שני, מחשב נייד, אשר ישרת אותם בעת שאינם בבית או במשרד. עם הזמן סביר להניח, מחשב זה יתפוס את מקומו של המחשב הנייח.
ההבדלים בין מחשבים נייחים לניידים

לכל סוג של מחשב יש כמובן יתרונות וחסרונות שונים. מחשבים ניידים, הם הינם מחשבים קטנים אשר שוקלים מעט. בדרך כלל מדובר במחשבים עם מסך שבין 11 ל14 אינץ, אשר מחובר למקלדת במקשה אחת, ושוקלים עד 2 ק"ג. מחשבים אלו מאפשרים למשתמשים בהם, לעבוד איתם בכל מקום. כיום ניתן גם לגלוש עם מחשבים אלו, בזכות מערכת רשת אלחוטית.

החיסרונות של מחשבים אלו הן, שהינם באים כמקשה אחת ועל כן קשה מאוד לשנות את המערכת הפנימית שלהם, הם מאוד פגיעים, הם עובדים על בטריות אשר נגמרות תוך מספר שעות ודורשות הטענה מחודשת וכן עדיין לא יכולים להעניק את הביצועים שמחשבים נייחים מעניקים. עם זאת חייבים לציין, שחל שיפור עצום בתחום והציפייה היא, שבשנים הקרובות הם יגיעו לרמתם של מחשבים נייחים. כמובן שלצד החיסרונות יש יתרון אחד גדול, היכולת להשתמש במחשבים אלו בכל מקום ובכל זמן.
לעומתם יש את המחשבים הנייחים, הטובים והמוכרים. הם עוברים שינויים ושיפורים כל הזמן, הן בביצועים והן בתפקוד. היתרון שלהם הוא היציבות והכוח שלהם. החיסרון, אי אפשר להשתמש בהם בשעת נסיעה ברכבת והם כבדים (במשקל כמובן). זה אומנם ייקח זמן עד שאלו יוחלפו על ידי מחשבים ניידים, אך יותר ויותר אנשים עוברים להשתמש במחשבים ניידים, עם זה סטודנטים בלימודים, אנשי עסקים, עיתונאים, אנשי מכירות ועם זה סתם אנשים שרוצים פשוט את הנוחיות שלהם.
וכעת למחשב אולטרא נייד

אחרי מחשבים נידיים מופיעים בשנים האחרונות, מחשבים אולטרא ניידים. מדובר במחשב בגודל של מחברת, ששוקל קרוב לק"ג, ובנוי על מסך בגודל שבין 9 ל11 אינץ. מדובר במחשב שהשימוש בו הוא בעיקר לצורכי כתיבה ופחות לצורכי משחקים או גלישה באינטרנט. מחשב זה משרת בעיקר סטודנטים אשר במקום לקחת תיק עם מחברות לוקחים תיק עם מחשב אולטרא נייד. מחירי המחשבים הנמוכים והקלות שלהם, הופכים אותו לנמכרים מאוד בשוק.
שלושת סוגי המחשבים, הופכים את ההחלטה איזה מחשב לקנות, להחלטה לא פשוטה. מי שלא מסוגל להחליט, יכול לנצל את המצב לטובתו , מחשב נייח לבית, מחשב נייד לעבודה בחוץ.

עוד באותו נושא

כיצד רוכשים מחשב חדש

כיצד רוכשים מחשב חדש

מעטים המכשירים שגורמים לאנשים להתרגש כמו רכישת מחשב חדש, השאלה היא, האם הם יודעים לרכוש את המחשב הטוב ביותר בשבילם? מחשבים למכירה היא אחת מביטויי...

מחירון מחשבים נייחים

מחירון מחשבים נייחים

יאיר לפיד כתב פעם שאנחנו קונים מחשב, ואז הוא מתחיל לקנות לעצמו את הציוד מסביב. ובכן, בואו נראה כמה המחשב מוציא מאיתנו החזון למחשב הבייתי,...

מחשבים 2023 – המדריך המקיף לסוגי המחשבים

מחשבים 2023 – המדריך המקיף לסוגי המחשבים

שוק המחשבים והטכנולוגיה מתקדם בקצב מואץ מידי מספר חודשים והחדשות הטובות כי ניתן להרכיב מחשב לכל שימוש ובטווח מחירים שנוח לכם עולם המחשבים,...

מדריך שמירה על מחשב – הגנה מלאה על מידע חשוב

מדריך שמירה על מחשב – הגנה מלאה על מידע חשוב

שמירה על המחשב תמנע כאבי ראש מיותרים וזמן שמתבזבז על התקנות מחדש כמו גם תבטיח עבודה איכותית ורציפה יותר של המחשב ללא תקלותהמחשב שלנו מכיל...

מחירון תיקון מחשבים

מחירון תיקון מחשבים

רגע לפני שאתם מחליטים לנטוש את המחשב הישן ולרכוש חדש, הנה מחירון שיציג בפניכם כמה עולה לתקן את המחשב כולנו, מי פחות ומי יותר, תלויים...

string(36) "categoryתיקון מחשב נייד"