enter-article מה צריך בשביל להיות טכנאי מחשבים מקצועי? - מדריך טכנאי מחשבים ארצי
טכנאי מחשבים » מאמרים וחדשות » מה צריך בשביל להיות טכנאי מחשבים מקצועי?

מה צריך בשביל להיות טכנאי מחשבים מקצועי?


יו"ר מכללת נשיא טכנולוגיות, אלי נשיא, מסביר לנו כיצד בוחרים טכנאי מחשבים ואיזו השכלה צריכה להיות לו

לפני שנבחר טכנאי מחשבים עלינו להבין שהוא איש המקצוע הראשון שנקרא לו על מנת לפתור את התקלות והבעיות שלנו הן במחשב הביתי והן במחשב המשרדי.

חשוב לדעת שטכנאי מחשבים הוא אדם מוסמך ומיומן עם ידע וניסיון ברוב תקלות החומרה והתוכנה. במקרים של בעיות שאינן ניתנות לפיתרון מיידי, הן במשרד או בבית העסק, נצטרך לשלוח את המחשב למעבדת התיקון אצל היצרן (בד"כ מדובר בבעיות הקשורות לחומרה).

יחד עם זאת על טכנאי המחשבים להיות קשוב ולתקשר עם הלקוחות שלו ולדבר איתם בשפה ברורה על מנת שלא להגיע למצב של אי וודאויות אלא לתיאום ציפיות. כמו כן על טכנאי מחשבים מיומן לתת מענה והסבר ללקוחותיו על תהליך ההפעלה של מערכות, בשביל שהלקוחות שלו יוכלו לתפעל אותן ולקבל את המרב מביצועי המחשב שלהם, ובוודאי שירכשו ידע על מנת לא לבצע פעולות שגויות אשר עלולות לפגוע בתפקודו של המחשב. על טכנאי מחשבים לתת מענה מהיר ולהפגין מקצועיות בקשר עם לקוחותיו. טכנאי מחשבים חייב להיות קשוב ולהבין את צורכי הלקוח על מנת שישמר וישמור את מאגר לקוחותיו.

מהם תפקידיו של טכנאי המחשבים

1.      ייעוץ והסבר ללקוח על מהות הבעיה

2.      איתור תקלות ובעיות במערכות ההפעלה ובחומרת המחשב ותיקונן

3.      התקנת תוכנות

4.      עדכוני מערכת באם יש צורך

5.      גיבוי חומר אישי של הלקוח באם צריך לפרמט את המחשב

6.      אחזקה שוטפת של מערכות המחשוב והחומרה

7.      אדיבות שרות ויחסי אנוש מעוליםאנו נבחר את טכנאי המחשבים עפ"י אמות המידה התואמות לצרכינו האישיים והפרטיים. אנו נבחר את הטכנאי אשר ייתן את השרות המהיר והטוב ביותר. אכן הנושאים החשובים "בשורה התחתונה" הם המענה המהיר ביותר וכמובן עם מחיר סביר לשירות. מההיבט המקצועי נדרש שטכנאי מחשבים יהיה בוגר של קורס מקצועי, שכולל נושאי תוכנה, חומרה ורשתות.

מה לומדים כדי להיות טכנאי מחשבים

בתחום התוכנה הנושאים הנדרשים: הפעלה ותמיכה במערכת ההפעלה, טיפול בווירוסים,  פירמוט, קינפוג (configuration), אקטיבציה, ניהול הזיכרון, ניהול הכונן הקשיח, איחוי מחיצות בכונן הקשיח, דחיסת כונן קשיח ורענון, מערך גיבויים Ghost, תמיכה בגלישה באינטרנט ופתרון בעיות תקשורת, התקנת דרייבר למודם Router, התקנת דואר אלקטרוני וטיפול בתקלות.

בתחום החומרה הנושאים הנדרשים: ארכיטקטורת המחשב, מעבדים (הכרת המעבדים החדשים ומעבדים ייעודיים), לוח אם, זיכרון, רכיבים היקפיים, רכיבי IDE/SCSI/SATAכונן קשיח, כרטיסים, ספק מתח, כרטיס רשת, כוננים, טכנולוגיית אינפרא אדום, מחשבים ניידים, מבוא לאלקטרוניקה, צפיפות מקום, מבנה וארכיטקטורה.

בתחום התקשורת הנושא הנלמד בקורס טכנאי PC הוא מבוא לרשתות תקשורת: סוגי רשתות LAN/WAN   מבנה הרשת, תקלות רשת אופייניות, מערכות הפעלה,windows XP  ,windows 7, windows 2008  ,ארון רשתות, switches, routers. קורס טכנאי PC כולל עבודה מעשית על מגוון גדול של תקלות. המטרה היא,  שככל שהטכנאי ידע להתמודד ולפתור תקלות רבות יותר ומסוגים שונים, כך יהיה לו קל ומהר יותר לתת מענה מקצועי  ללקוחות.

חשוב לדעת שעסקים רבים וגם אפקטים חשובים בחיינו (כולל קשרים חברתיים) תלויים כיום מאוד בתקינות המחשב, על כן מקצוע זה נותן אפשרות בטוחה לפרנסה וכן מאפשר התקדמות מקצועית רחבה יותר לתחום הנדסת רשתות MCITP בעתיד - אז קדימה לצאת לדרך עם המון תקווה והצלחה!!


המאמר נכתב על ידי אלי נשיא, יו"ר מכללת נשיא טכנולוגיות
בן גוריון 24 רמת גן, טלפון 1-800-366-600

עוד באותו נושא

כיצד רוכשים מחשב חדש

כיצד רוכשים מחשב חדש

מעטים המכשירים שגורמים לאנשים להתרגש כמו רכישת מחשב חדש, השאלה היא, האם הם יודעים לרכוש את המחשב הטוב ביותר בשבילם? מחשבים למכירה היא אחת מביטויי...

מחירון מחשבים נייחים

מחירון מחשבים נייחים

יאיר לפיד כתב פעם שאנחנו קונים מחשב, ואז הוא מתחיל לקנות לעצמו את הציוד מסביב. ובכן, בואו נראה כמה המחשב מוציא מאיתנו החזון למחשב הבייתי,...

מחשבים 2023 – המדריך המקיף לסוגי המחשבים

מחשבים 2023 – המדריך המקיף לסוגי המחשבים

שוק המחשבים והטכנולוגיה מתקדם בקצב מואץ מידי מספר חודשים והחדשות הטובות כי ניתן להרכיב מחשב לכל שימוש ובטווח מחירים שנוח לכם עולם המחשבים,...

מדריך שמירה על מחשב – הגנה מלאה על מידע חשוב

מדריך שמירה על מחשב – הגנה מלאה על מידע חשוב

שמירה על המחשב תמנע כאבי ראש מיותרים וזמן שמתבזבז על התקנות מחדש כמו גם תבטיח עבודה איכותית ורציפה יותר של המחשב ללא תקלותהמחשב שלנו מכיל...

מחירון תיקון מחשבים

מחירון תיקון מחשבים

רגע לפני שאתם מחליטים לנטוש את המחשב הישן ולרכוש חדש, הנה מחירון שיציג בפניכם כמה עולה לתקן את המחשב כולנו, מי פחות ומי יותר, תלויים...

string(31) "categoryטכנאי מחשבים"