enter-article מחירון תיקון מחשבים - מדריך טכנאי מחשבים ארצי
טכנאי מחשבים » מאמרים וחדשות » מחירון תיקון מחשבים

מחירון תיקון מחשביםרגע לפני שאתם מחליטים לנטוש את המחשב הישן ולרכוש חדש, הנה מחירון שיציג בפניכם כמה עולה לתקן את המחשב


כולנו, מי פחות ומי יותר, תלויים במחשבים, שכמו כל רכיב טכני מועדים לתקלות. כיוון שאפילו תקלה קלה בחומרה או בתוכנה עלולה להוות מטרד מעיק במקרה הקל, או לפגוע אנושות בכושר העבודה והלמידה שלנו במקרה הקשה, כדאי להכיר את התקלות השכיחות ועלות תיקונן. לצורך זה קיבצנו להלן מחירון תיקון מחשבים מקוצר, עם הסברים קצרים לגבי אופי התקלה והתיקון, וכמובן, העלויות.

מחירון תיקון מחשבים - ביקור בית

כפי שהמצב ברפואה, גם הטיפול במחשב מתחיל מאבחנה. במידה ותביאו את המחשב לבדיקה במעבדת המחשבים, או במידה ותרכשו מהטכנאי שירות תיקון מתקדם ויקר יותר, הבדיקה תעשה ללא תשלום בדרך כלל.

עם זאת, כיוון שמחשבים שולחניים יכולים להיות פריטי ציוד כבדים ומסורבלים, וההגעה למעבדות גוזלת זמן רב, מומלץ להזמין בדיקה כללית של טכנאי בבית הלקוח. מחירון תיקון מחשבים מסוג זה נע בין 150 ל200 שקלים לביקור. במקרים של תקלה קלה ני
תן להשתמש בתמיכה טלפונית או און-ליין, מה שמוזיל משמעותית את כל העניין (50-80 שקלים).


מחירון תיקון מחשבים - תוכנותתיקון מחשבים

במידה ודרושה עבודה קלה (שינוי הגדרות וכו') המחיר כלול בדרך כלל במחיר הבדיקה, אולם אם מדובר במחשב חדש, או עבודה גוזלת זמן רב (פירמוט, גיבוי, ניקוי ווירוסים וכו') מדובר ב200-350 שקלים ללא גיבוי (120-150 אם העבודה מתבצעת במעבדה ולא בבית הלקוח), כאשר עלות הגיבוי תשתנה כתלות בכמות העבודה, אך במחשבים ביתיים מדובר בתוספת של 50-100 שקלים.

שימו לב, כי המחירים הנ"ל לא כוללים את מחיר התוכנות ברשיון, אותן ניתן לרכוש מהטכנאי בתשלום נפרד או ישירות מהספק (מרבית ייצרני התוכנה מנהלים חנויות מקוונות, בהן התשלום וקבלת התוכנה מיידיות). 

מחירון תיקון מחשבים - חומרה
רכיבי החומרה שלא פועלים כראוי יפגעו מאוד בפעילותו התקינה של המחשב, וכאשר הדבר נוגע למחשבים, דינו של כמעט כל רכיב חומרה פגום להחלפה (תיקון רכיבי חומרה כמעט בלתי אפשרית ובכל מקרה יקרה יותר מן החלפים החדשים). שימו לב כי המחירים שלהלן מתייחסים לתיקון מחשבים נייחים.
תיקון מחשב נייד, בגלל הצורך בקומפקטיות, קשים הרבה יותר לפירוק והחלפה, (קיים הכרח להשתמש בחלפים מאותו היצרן) מה שמייקר מאוד את עלות התיקונים.
ספק כוח: בעיה נפוצה וקלה ביותר לתיקון היא פגם בספק הכוח. אם המחשב שלכם נוהג להכבות ללא הזהרה, בלא שיהיו כל פגמים אחרים בפעילותו, כנראה שמדובר בספק הכוח (סיבות נפוצות אחרות למצב שתיאנו: בעיה במעבד ובמאוורר). מחיר ספקי הכוח עצמם נע בין 50 ל300 שקלים, ומחיר התיקון נע בין 75-100 (במעבדה, לא כולל מחיר הספק), 100-200 (בבית הלקוח, לא כולל ספק), ובין 150-350 כולל ספק כוח וכל רכיבי התוכנה.
מעבד: המעבד הוא "לב ליבו" של המחשב, המקום בו מתבצעות כל הפעולות החישוביות. המעבד הוא שבב קטנטן (כשני ס"מ רבועים) שרגיש מאוד לקרינה אלקטרומגנטית חזקה מידי וטמפרטורות גבוהות. בעיה במעבד תגרום בדרך כלל לחוסר יכולת להדליק את המחשב כלל, אפילו לא לרגע קט, ונטיה של המחשב לצפצף המון. מחירי מעבדים משתנים מאוד: ניתן לקנות מעבד ב100 שקלים או מעבדים מרובי ליבות ביותר מ1000 דולר. המעבדים ה"רגילים" שבמחשבים הביתיים הפשוטים עולים בדרך כלל (והדבר תלוי מאוד בגילו של מחשבכם) כ200 שקלים. מחיר התיקון הוא 85-150 שקלים בבית הלקוח ללא המעבד, או כ220-400 שקלים כולל המעבד.
תיקוני מחשב אחרים (המחירים לא כוללים את מחיר החומרה, המצויין בסוגריים, ומתרחשים בבית הלקוח): דיסק קשיח (100-1000 שקלים)- בין 85 ל250 שקלים, מאוורר (30-250 שקלים)- 150-200, כרטיס מסך (150-600 שקלים) או רשת (100-400) כ200 שקלים.


מלבד החלקים, עלות התיקון צריכה לקחת בחשבון את הנסיעה, אובדן שעות עבודה, ואת מחיר הבדיקהעוד באותו נושא

מדריך שמירה על מחשב – הגנה מלאה על מידע חשוב

מדריך שמירה על מחשב – הגנה מלאה על מידע חשוב

שמירה על המחשב תמנע כאבי ראש מיותרים וזמן שמתבזבז על התקנות מחדש כמו גם תבטיח עבודה איכותית ורציפה יותר של המחשב ללא תקלותהמחשב שלנו מכיל...

מחירון מחשבים נייחים

מחירון מחשבים נייחים

יאיר לפיד כתב פעם שאנחנו קונים מחשב, ואז הוא מתחיל לקנות לעצמו את הציוד מסביב. ובכן, בואו נראה כמה המחשב מוציא מאיתנו החזון למחשב...

כיצד רוכשים מחשב חדש

כיצד רוכשים מחשב חדש

מעטים המכשירים שגורמים לאנשים להתרגש כמו רכישת מחשב חדש, השאלה היא, האם הם יודעים לרכוש את המחשב הטוב ביותר בשבילם? מחשבים למכירה היא...

טכנאי מחשבים עד הבית – ביקור בית למחשב

טכנאי מחשבים עד הבית – ביקור בית למחשב

מחשבים הם חלק מרכזי בחיינו אך כאשר הם מתקלקלים יומינו יכול להתהפך מיידית. בשביל זה ישנם טכנאי מחשבים עד הבית להצלת המצב והיום   נראה שלא...

על הקשר בין מעבדים למחשב

על הקשר בין מעבדים למחשב

עולם המעבדים משתנה מיום ליום, סביר להניח שעד שתסיימו לקרוא את הכתבה הזאת, כבר יצאו מעבדים חדשים לשוק, החשיבות שלהם לא תשתנה מעבד (CPU)...

string(31) "categoryתיקון מחשבים"