enter-article מחירון מחשבים ניידים - מדריך טכנאי מחשבים ארצי
טכנאי מחשבים » מאמרים וחדשות » מחירון מחשבים ניידים

מחירון מחשבים ניידיםאם גם אתם התבלבלתם בין הסוגים השונים של מחשבים ניידים, הנה מדריך קצר לצרכן


כדי להציג מחירון יעיל של מחשבים ניידים, יש קודם למפות את סוגי המחשבים הניידים. שכן אם רק לפני שלוש או ארבע שנים היה מדובר בסוג מחשבים אחד, אזי שכיום מחשבים ניידים מתחלקים למספר קטגוריות, על פי גודל מסך וסוג מעבד.
 
אחרי שנים בהן שלטו מחשבים נייחים ככלי עבודה עיקרי במשרד ובבית, החלו מחשבים ניידים לנגוס במכירות המחשבים הנייחים. ברבעון הראשון של 2010, היתה צמיחה של יותר מ40 אחוז בכמות יחידות המחשבים הניידים שנמכרו בעולם לעומת הרבעון הדומה ב2009.

הנסיבות לכך הן ירידת מחירים וצמיחה של המכירות בשוק הפרטי. סטודנטים, אנשי מכירות, מתכנתים, עיתונאים וכן הלאה, אינם זזים ללא מחשב נייד באמתחתם. אם זאת יש לציין, שמחשבים ניידים נמצאים כיום בתחרות קשה מול מחשבי כף היד אשר השתכללו מאוד בשנים האחרונות והפכו כלי עבודה נוחים, פשוטים וזמינים.

 
סוגי מחשבים ניידים
 
את העולם של מחשבים ניידים אפשר לחלק לשלוש קבוצות:
 
נטבוק- מחשב נייד, עם מסך של עד 13 אינץ במשקל של עד 1.5 ק"ג. מחשבים אלו, הפופולארים מאוד בקרב סטודנטים, כוללים בתחום דיסק קשיח עם זיכרון עד 250GB, רשת אלחוטית, BLUETOOTH. החיסרונות של מחשבים אלו, שהם אינם כוללים DVD, הזיכרון הפנימי שלהם מוגבל והמסך קטן.

המותגים העיקריים שמוכרים מחשבים מסוג זה LG, ASUS, acer, וlenovo.
 
טלבאט- מחשב נייד העובד באמצעות מסך מגע. מחשב נייד זכה לפרסום רב עם יציאת אייפד של חברת אפל. הרעיון הוא פשוט, לצד המקלדת (אשר באייפד למשל היא איננה קיימת), אפשר לעבוד באמצעות מסך מגע. המסך הוא בגודל של עד 12 אינץ', המשקל הוא עד 2 ק"ג, דיסק קשיח עם זיכרון עד 250GB.
החיסרונות הן, שלא תמיד יש מצלמת רשת, צריך להתרגל לעבודה עם מסך מגע.

המותגים המובילים הם APPLE,וLenovo.
 
מחשב נייד רגיל- מדובר במחשב הנייד הקלאסי. מחשב במשקל של יותר מ2.5 ק"ג, עם מסך בגודל של יותר מ15 אינץ, עם צורב די וי די, דיסק קשיח עם זיכרון יותר מ160GB, מהירות דיסק קשיח 5400RPM, מעבד עם ליבה כפולה וכרטיס רשת. החיסרון של מחשב זה, הוא המשקל שלו, אך היתרון הגדול שלו הוא היכולת לעבוד עם המחשב כמו היה מחשב שולחני רגיל.

המותגים העיקריים הם
dell, acer, Toshiba, hp.

 
מחירים
 
כפי שניתן להבין, השוני בין שלושת המחשבים במאפיינים, ביתרונות ובחסרונות יוצרים כמובן הבדלים, לעיתים משמעותיים גם במחירים שלהם.

מחשבי נטבוק (מכונים גם אולטרא ניידים או מחשבים ניידים קלים), נמכרים במחירים שבין 1500 ל2500. תלוי כמובן בסוג המחשב ובמותג. כאן המקום להזכיר שכמעט כל חברה יוצאת בסדרה של מחשבים כל שנה, אשר אחד עולה על השני מבחינת היתרונות שלו. כמו כן צריך לזכור שבתקופות מסוימות וקבועות מחירי המחשבים יורדים (למשל לקראת שנת הלימודים).

מחשבי טלאביט נמכרים בסכומים שבין 2500 ל5500 שקל. הסיבה למחיר הגבוה הוא שמכשיר אייפד של אפל אינו נמכר בארץ באופן רשמי, מכאן שרכישה של מכשיר זה מתבצע באמצעות יבוא שלו מחו"ל.

מחשבים ניידים רגילים נמכרים במחירים שמעל ל3000 שקל ויכולים להגיע גם לסכומים של 7 ו8 אלף. הדבר תלוי במפרט של המכשיר ובמותג.
האחריות על מחשבים ניידים היא בין שנה לשלוש שנים.


לפני שרוכשים מחשב נייד יש לקחת בחשבון, כמה זמן הסוללה תעבוד, מה הזיכרון שלו, מה גודל הדיסק הקשיח, ואיזה אחריות יש לכם אם המחשב יתקלקל
 

עוד באותו נושא

מדריך שמירה על מחשב – הגנה מלאה על מידע חשוב

מדריך שמירה על מחשב – הגנה מלאה על מידע חשוב

שמירה על המחשב תמנע כאבי ראש מיותרים וזמן שמתבזבז על התקנות מחדש כמו גם תבטיח עבודה איכותית ורציפה יותר של המחשב ללא תקלותהמחשב שלנו מכיל...

מחירון תיקון מחשבים

מחירון תיקון מחשבים

רגע לפני שאתם מחליטים לנטוש את המחשב הישן ולרכוש חדש, הנה מחירון שיציג בפניכם כמה עולה לתקן את המחשב כולנו, מי פחות ומי יותר, תלויים...

מחירון מחשבים נייחים

מחירון מחשבים נייחים

יאיר לפיד כתב פעם שאנחנו קונים מחשב, ואז הוא מתחיל לקנות לעצמו את הציוד מסביב. ובכן, בואו נראה כמה המחשב מוציא מאיתנו החזון למחשב...

כיצד רוכשים מחשב חדש

כיצד רוכשים מחשב חדש

מעטים המכשירים שגורמים לאנשים להתרגש כמו רכישת מחשב חדש, השאלה היא, האם הם יודעים לרכוש את המחשב הטוב ביותר בשבילם? מחשבים למכירה היא...

טכנאי מחשבים עד הבית – ביקור בית למחשב

טכנאי מחשבים עד הבית – ביקור בית למחשב

מחשבים הם חלק מרכזי בחיינו אך כאשר הם מתקלקלים יומינו יכול להתהפך מיידית. בשביל זה ישנם טכנאי מחשבים עד הבית להצלת המצב והיום   נראה שלא...

string(36) "categoryתיקון מחשב נייד"