enter-article המדריך השלם של תיקון מדפסות - מדריך טכנאי מחשבים ארצי
טכנאי מחשבים » מאמרים וחדשות » המדריך השלם של תיקון מדפסות

המדריך השלם של תיקון מדפסותלמרות שיש רבים שמעדיפים לוותר על תיקון מדפסת, עדיין לעיתים זה משתלם יותר מאשר רכישת מדפסת חדשה
עם המצאת המחשב הביתי (PC) ועליית תפוצתו ברחבי העולם, מיהרו רבים מחוזי העתידות להספיד את גורל המילה המודפסת ולשכנע את כל מי שהסביר להם פנים ואוזן בחוסר הנחיצות העתידיים של הנייר והדיו.

שנים רבות חלפו מאז, טכנולוגיות רבות לקריאת ספרים אלקטרוניים, טבלטים וכו' הומצאו, אך תעשיית ההדפסה רק הלכה ושגשגה. חלק מהשגשוג הזה התבטא בעלייה בנתח השוק של מדפסות פרטיות לשימוש ביתי.

עם זאת, למרות שמדפסת פרטית הפכה למעין נכס צאן וברזל כמעט בכל בית, שניה בחשיבותה רק למחשב הביתי (או הנישא) עצמו, אליה וקוץ בה. בניגוד למחשבים, בהם החלק הנע היחיד הוא המאוורר של המחשב ושל לוח האם, כונן התקליטים והזיכרון הקשיח (HARD DISK), בכל מדפסת, ובייחוד במדפסות הזרקת דיו, קיימים עשרות חלקים נעים שונים מה שאומר שלעיתים קרובות הן מתקלקלות ומכאן לדעת מי מבצע תיקון מדפסות.  

מחוקי הפיזיקה התיכונית זכור לנו כי תנועה פירושה חיכוך, וחיכוך תמיד יגרום לבלאי ונזק מתמשך. כך נוצר המצב, שבעוד שמחשבים מסוגלים לפעול שנים רבות ובעצימות גבוהה, ולמעשה מוחלפים בדרך כלל בגלל "התיישנות" (יציאה של דגמים משופרים פי שנים בכל הפרמטרים לדוגמא), מדפסות, ובייחוד מדפסות ביתיות, נוטות להתקלקל לעיתים קרובות יותר, אף שהן מוחלפות בתדירות נמוכה פי כמה ועל כן צריך לדעת על תיקון מדפסות.


תיקון מדפסות הזרקת דיו


אף שעובדה זו נמצאת בתהליכי שינוי בשנים האחרונות, באופן מסורתי מרבית המדפסות הביתיות הן מדפסות הזרקת דיו. טכנולוגית הזרקת דיו מתבססת על מזרקים קטנטנים בשלושה או יותר צבעי יסוד, הנעים על גבי ציר קבוע ובעזרת פקודות מהמדפסת מזריקים כמויות משתנות של צבעים לתוך כל ריבוע קטנטן, או פיקסל.

היתרון הגדול של מדפסות הזרקת דיו הוא המחיר הזול שלהן יחסית והיכולת שלהן להדפיס גם בצבע. החיסרון המשמעותי הוא רזולוציה ("חדות תמונה") נמוכה יחסית (הצבע בהזרקה נוטה "להמרח" טיפה), וחשוב מכך, החלקים הנעים הרבים, מה שחושף מדפסות הזרקת דיו לתקלות שכיחות יותר.

היתרון הוא כפי שאמרנו המחיר הזול של המדפסת עצמה, שיכול אפילו להחליף תיקון מדפסות מסוג זה. מדפסת הזרקת דיו ניתן לקנות החל מ200 שקלים. תיקון מדפסת מסוג זה מתחיל מבדיקה במעבדה או בבית הלקוח (0-100 שקלים), וכתלות במידת תיקון מדפסות שידרש, המחיר ינוע בין 50 ל400 שקלים.


תיקון מדפסות לייזר


החלופה היעילה יותר, וזו שהופכת לפופולרית יותר גם בשימושים ביתיים ומשרדים קטנים, היא הלייזר. הטכנולוגיה כאן יותר מסובכת מעט: הנייר מכוסה באבקה מיוחדת, כאשר קרן לייזר שורפת בדיוק רב את התמונה המבוקשת, שאר האבקה מתנערת, והדיו נדבק רק במקומות שסומנו על ידי הלייזר. בגלל הקושי הטכני, מדפסות לייזר צבעוניות נדירות ויקרות יותר.

בגלל המחיר הגבוהה יותר של מדפסות לייזר, תיקון מדפסות לייזר הרבה יותר נפוץ. גם כאן התהליך מתחיל מבדיקה במעבדה או בביתו של הלקוח, במחיר חינם עד 150 שקלים (יותר בשעות או מיקומים חריגים). מכאן, עלות תיקון מדפסת זו תלויה בסוג התקלה: החלפה של טונר בלבד תעלה 50-100 שקלים, החלפה של המעבד יכולה לעלות מעל 300 שקלים, החלפה של חלקים נעים תעלה 20-150 ש"ח.


תיקון מדפסת יכול להגיע ל400 שקל, במקרים מסוימים מדפסת חדשה עולה כפול


עוד באותו נושא

כיצד רוכשים מחשב חדש

כיצד רוכשים מחשב חדש

מעטים המכשירים שגורמים לאנשים להתרגש כמו רכישת מחשב חדש, השאלה היא, האם הם יודעים לרכוש את המחשב הטוב ביותר בשבילם? מחשבים למכירה היא אחת מביטויי...

מחירון מחשבים נייחים

מחירון מחשבים נייחים

יאיר לפיד כתב פעם שאנחנו קונים מחשב, ואז הוא מתחיל לקנות לעצמו את הציוד מסביב. ובכן, בואו נראה כמה המחשב מוציא מאיתנו החזון למחשב הבייתי,...

מחשבים 2023 – המדריך המקיף לסוגי המחשבים

מחשבים 2023 – המדריך המקיף לסוגי המחשבים

שוק המחשבים והטכנולוגיה מתקדם בקצב מואץ מידי מספר חודשים והחדשות הטובות כי ניתן להרכיב מחשב לכל שימוש ובטווח מחירים שנוח לכם עולם המחשבים,...

מדריך שמירה על מחשב – הגנה מלאה על מידע חשוב

מדריך שמירה על מחשב – הגנה מלאה על מידע חשוב

שמירה על המחשב תמנע כאבי ראש מיותרים וזמן שמתבזבז על התקנות מחדש כמו גם תבטיח עבודה איכותית ורציפה יותר של המחשב ללא תקלותהמחשב שלנו מכיל...

מחירון תיקון מחשבים

מחירון תיקון מחשבים

רגע לפני שאתם מחליטים לנטוש את המחשב הישן ולרכוש חדש, הנה מחירון שיציג בפניכם כמה עולה לתקן את המחשב כולנו, מי פחות ומי יותר, תלויים...

string(31) "categoryטכנאי מחשבים"