enter-article מדריך שמירה על מחשב – הגנה מלאה על מידע חשוב - מדריך טכנאי מחשבים ארצי
טכנאי מחשבים » מאמרים וחדשות » מדריך שמירה על מחשב – הגנה מלאה על מידע חשוב

מדריך שמירה על מחשב – הגנה מלאה על מידע חשוב

שמירה על המחשב תמנע כאבי ראש מיותרים וזמן שמתבזבז על התקנות מחדש כמו גם תבטיח עבודה איכותית ורציפה יותר של המחשב ללא תקלות

המחשב שלנו מכיל מידע רב מסוגים שונים, חלקם חשובים יותר כמו תמונות מטיולים, וידיאו, קבצי עבודה וחלקם פחות כמו שמירות התקדמות במשחקים שונים ועוד. על מנת להבטיח כי המחשב ימשיך לתפקד בצורה מהירה, ללא תקלות, איטיות, באגים או וירוסים וכדי לחסוך מחיר תיקון מחשבים יקר דרך טכנאי מחשבים במרכז הארץ או כל מקום בו הנכם מתגוררים, הכנו מדריך זה אשר יעזור לכם לשמור על המחשב הן מבחינת ניקיון והן מבחינת חומרה ועבודה רצופה.

ניקוי ותחזוקת חומרת המחשב

המחשב מכיל רכיבים רבים ביניהם כרטיס מסך, מעבד, מאווררים, ספק כוח ועוד כאשר מידי יום בזמן עבודת המחשב רכיבים אלו עובדים במאמץ וללא הפסקה, מתחממים ולעיתים כמובן גם צוברים אבק.
האבק במחשב ובסביבתו עלול לפגוע ברכיבי אלקטרוניקה עדינים אלו וכך להאט את מהירות ויעילות עבודת המחשב עד כדי להרס מוחלט של רכיב כזה או אחר וזה ידרוש לגשת אל טכנאי מחשבים בתל אביב מוסמך, מעבדת מחשבים מקצועית בירושלים ובעצם בעיר מגוריכם על-מנת לתקן או להחליף הרכיב.
אז כיצד ננקה רכיבים אלו ונבטיח המשך עבודה יעיל וחיסכון בכסף וזמן?

  • נתקו את המחשב מהחשמל
  • פתחו את המחשב (מכסה צד לרוב של דופן שמאל)
  • הפעילו פן במצב של אוויר קר על סביבת המחשב והרכיבים בכדי לנקותו מאבק
  • לאחר מכן נקו בעזרת מברשת עדינה את סביבת המחשב והמאווררים וחזרו שנית על פעולת הפן
  • סגרו את מחשב וחברו אותו חזרה לחשמל

רצוי לבצע ניקוי זה מידי מספר שבועות וזאת למנוע הצטברות של אבק ולכלוך על גבי המחשב, סביבו ובעיקר בתוכו. ניתן גם לעשות שימוש עם חומרים ייעודיים כמו "אלקטרו סרויס" לניקוי מגעי חשמל. כמו כן, מידי פעם כבו את המחשב לחלוטין וזאת כדי לאפשר לכל המחשב ורכיביו להתקרר וכך להאריך חיי עבודה.

תחזוקת תוכנות המחשב

תחזוקה של תוכנות המחשב נחשבות לעיקריות יותר ופה תוכלו לשמור על תוכנות המחשב, למנוע תקלות בעבודה ולנקותו מתוכנות מזיקות במספר דרכים ופעולות:

  • איחוי דיסק – איחוי הדיסק או פרגמנטציה מסדרת את קבצי המחשב ובעצם "ממלאת חורים" אשר התווספו תוך כדי מחיקת קבצים בעבר. פעולה זו מידי מספר שבועות או אחת לחודש תבטיח עבודה רצופה, מהירה וחלקה יותר של הכונן הקשיח והמחשב שלכם.
  • תוכנות ניקוי מחשב – תוכנות חשובות כמו CCleaner, Zappit, Comando System Cleaner ואחרות מאפשרות למחוק עקבות וקבצים זמניים לא נחוצים, מחיקת קבצים לא רצויים למחשב, גישה להגדות במערכת ההפעלה כדי לאפשר למחשב לעבוד טוב ומהר יותר, ניקוי ומיטוב קובץ רישום מערכת ועוד.
  • עדכון דרייברים – עדכון של דרייברים יבטיח עבודה מקסימאלית של רכיבי החומרה, תיקון תקלות אפשריות וכן מיצוי הפוטנציאל המלא של הרכיבים.
  • תוכנות Antivirus & Anti spyware – תוכנות אלו עוזרים למחוק וירוסים, קבצים המתגלים בעלי סיכון, קבצי סוסים טרואיינים אשר עלולים להזיק למחשב ועוד. קיים מגוון עצום של תוכנות בשוק כאשר אחת המומלצות ביותר אשר אינה תופסת זיכרון רב ומאוד יעילה הינה תוכנת EST Smart Security אשר שומרת על המחשב ביעילות רבה מבלי שתרגישו בה.
  • תוכנות בדיקת חומרה – חשוב לנטר אחר מצב רכיבי החומרה שלכם ובין התוכנות המומלצות PCWizard המספקת נתונים אודות רכיבי המחשב, CPUZ לזיהוי הזיכרון והמעבד ומהירותם, 3DMark לבדיקת כרטיס מסך, SpeedFan לבדיקת טמפ' ויכולת שליטה על מהירות סיבוב המאווררים, S&M לבדיקת יציבות החומרה, HD Tune אשר בודקת את ביצועי הכונן הקשיח ועוד.

לפרטים נוספים אודות טכנאי מחשבים במרכז הארץ, צפון ודרום הארץ, טכנאי מחשבים בתל אביב מומלצים, מחיר תיקון מחשבים ועוד, השאירו פרטים ונציגינו ייצרו עמכם קשר בהקדם עם כל הפרטים ומגוון הצעות אטרקטיביות במיוחד.

לשמירה מלאה ומקיפה על המחשב רצוי להתקין את הגרסאות העדכניות ביותר של התוכנות וכן לנקות את המחשב מידי מספר שבועות

עוד באותו נושא

טכנאי פי.סי – בין טאבלט לסמארטפון

טכנאי פי.סי – בין טאבלט לסמארטפון

גם היום כשיש לנו בכל יד טאבלט או סמארפון, ררצוי שלא נשכח לתחזק את מחשב ה-PC  שלנו. כנסו ותגלו כיצד טכנאיPC  יכולים לעזור לכם   למי שגדל...

מחשב נייד לגרפיקה - איך לבחור את המחשב הנכון לגרפיקאים

מחשב נייד לגרפיקה - איך לבחור את המחשב הנכון לגרפיקאים

בבחירת מחשב נייד לגרפיקה, אחד הגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון הוא כוח העיבוד. המעבד הוא המוח של המחשב, האחראי על ביצוע משימות וחישובים....

כיצד רוכשים מחשב חדש

כיצד רוכשים מחשב חדש

מעטים המכשירים שגורמים לאנשים להתרגש כמו רכישת מחשב חדש, השאלה היא, האם הם יודעים לרכוש את המחשב הטוב ביותר בשבילם? מחשבים למכירה היא אחת מביטויי...

מחירון מחשבים נייחים

מחירון מחשבים נייחים

יאיר לפיד כתב פעם שאנחנו קונים מחשב, ואז הוא מתחיל לקנות לעצמו את הציוד מסביב. ובכן, בואו נראה כמה המחשב מוציא מאיתנו החזון למחשב הבייתי,...

מחשבים 2023 – המדריך המקיף לסוגי המחשבים

מחשבים 2023 – המדריך המקיף לסוגי המחשבים

שוק המחשבים והטכנולוגיה מתקדם בקצב מואץ מידי מספר חודשים והחדשות הטובות כי ניתן להרכיב מחשב לכל שימוש ובטווח מחירים שנוח לכם עולם המחשבים,...

string(31) "categoryטכנאי מחשבים"